DUYURULAR

EXIMBANK

24/11/2016 Perşembe

 

Yat Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Begüm Doğulu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Belarus resmi ziyareti kapsamında, çeşitli sektörlerden şirket ve kurumların katılımında gerçekleşen ve 11 Kasım 2016 tarihinde Minsk’te düzenlenen Türkiye – Belarus İş Forumuna katılmıştır.

Bu ziyaret esnasında Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Sn. Enis Gültekin ve diğer banka yetkilileri ile gerçekleştirmiş olduğu görüşmeler neticesinde Eximbank aracılığı ile sektöre kaynak ve destek imkanları konuşulmuş olup bu görüşmeler neticesinde, Yat Acenteliği ve imalat & bakım onarım yapan firmalar da dahil olmak üzere yurt dışına fatura kesebilen firmaların ‘’İhracatçı’’ olarak kabul edilebileceği ve bu kapsamda ihtiyacı olan firmalara Eximbank tarafından İşletme İhtiyaç Kredisi, Proje Bazlı Kredi (bakım & onarım ve yeni inşa), Alacaklarınız İçin Fatura Sigortalama, Faturanızın Tahsilatını Alıp Karşılığı Alacakları Eximbank’a devretme vb. imkanların sağlanabileceği belirtilmiştir.

Bununla birlikte önümüzdeki günlerde Bodrum’da Eximbank yetkilileri ile sektörün bir araya geleceği bir toplantı düzenlenecektir.